9.6.2013 - HFL - Florbal Stonava - Vratimovská vemena 3:4 (2:3, 1:1)

V dalším utkání nás čekal soupeř, se kterým jsme dosud nevyhráli - Vratimovská vemena. Ani tady nás neminula změna v sestavě. Místo zraněného Daniela Fukaly dostal v bráně premiérově šanci Tomasz Chorzempa.

Utkání začalo ve svižném tempu, ale obrany byly pozorné. Měli jsme však více šancí a po zásluze jsme šli do vedení. Ve 12. minutě vyslal Kus střílenou přihrávku na Gąsiora, který míček tečoval za záda gólmana vemen - 0:1. Bohužel jsme se z vedení neradovali dlouho. Hned po buly se vemena dostala před naši bránu. První střelu Chorzempa vyrazil před sebe a u volného míčku byl první soupeř - 1:1. O dvě minuty později jsme šli po druhé do vedení. Junga našel před bránou Kožusznika, který nadvakrát skóroval - 1:2. Vratimovští opět rychle srovnali, když střelou mezi nohy brankáře potrestali špatnou rozehrávku - 2:2. Do konce poločasu stihl Vratimov skóre otočit. Míček trefil ze vzduchu Vandrol - 3:2.

Po změně stran bylo v táboře vemen ještě veseleji. Biliardová střela se po ose maska-tyč-gólman dokutálela do brány - 4:2. Tato šťastná branka byla nakonec vítězná. Sice jsme bojovali ze všech sil, přišlo však jen snížení. Ve 26. minutě si Junga pohrál s obranou soupeře a zkušeně zavěsil - 4:3. Ve zbytku zápasu už branka i přes snahu obou celků nepadla.

Byla to pro nás první porážka nejen v HFL, ale v tomto roce vůbec.  Přesto máme vše ve svých rukou a na dalším turnaji budeme bojovat o celkové prvenství.