7.9.2012 - Bílý tým - Černý tým 16:8 (3:0, 3:4, 4:0, 6:4)

První tréninkový zápas posledního čtvrtletí se nesl ve znamení omluvenek. Přišlo jen deset stabilních členů týmu. Abychom mohli odehrát kvalitní zápas, museli jsme povolat další hráče - dva z ostravského týmu Tomáše Neuwirtha, tři z týmu Byrtus Boys.
Zápas začal ve svižném tempu. Jelikož jsme v této sestavě hráli poprvé, chvíli trvalo, než jsme se sehráli. S nastalou situací se lépe vyrovnal bílý tým. Ve 4. minutě trefil tyčku Ondřej Kus, jeho střela se odrazila k Pavlovi Blusovi, který do prázdné brány skóroval - 1:0. Další branku zařídila souhra Ostravanů, Tomáš Neuwirth uvolnil Matouše Hábu, který dával opět do prázdné - 2:0. V 11. minutě, po menším závaru před brankou černých, přidal další branku Stanislav Michalec - 3:0. Černí se postupně sehrávali a začali ohrožovat branku bílých častěji, ale kýženého gólu se nedočkali.
Druhou čtvrtinu začali opět lépe bílí. Po krásné akci Bluse a jeho vracečce na Neuwirtha, který příklepem prostřelil brankáře, zvýšili bílí na 4:0. Černí za minutu snížili. Závar před bránou zužitkoval Marek Wróbel - 4:1. Ve 27. minutě už to bylo jen o dvě branky. Po střele Radomíra Byrtuse doklepl míček do brány opět Wróbel - 4:2. Tato branka vzbudila emoce. Zdálo se, že střelec stál v brankovišti; sám to však vehementně popíral, takže nezbylo, než mu věřit. Ve 31. minutě, po své typické akci, skóroval Adam Nalewajka. Získal míček u své branky, kličkami na půlce se zbavil dvou protihráčů a nikým neatakován zavěsil - 4:3. Za minutu už bylo vyrovnáno. Po kombinaci v útoku se z úhlu prosadil Martin Mikeš - 4:4. Zdálo se, že bílým dochází dech, ale zdání klamalo. Za další dvě minuty bílí už zase vedli o dvě branky. Chybující obrana černých umožnila dát dvě totožné branky Neuwirthovi - 6:4. Do konce čtvrtiny se skóre neměnilo, i když šance byly na obou stranách.
Třetí čtvrtinu ovládlo družstvo bílých. Černí sice bojovali, ale střelecký byli zcela nemohoucní. Ve 44. minutě využil další chyby obrany Tomáš Adamčík a zvýšil na 7:4. Půl minuty na to se skóre hýbalo znova, po krásné akci Adamčíka to bylo už 8:4. Černí se začali více tlačit do útočného pásma, čímž dávali možnost přečíslení bílým. Využil toho v 58. minutě opět Adamčík a završil čistý hattrick - 9:4. O dvě minuty později přišlo další přečíslení a další branka Adamčíka - 10:4.
V poslední čtvrtině chtěli černí alespoň snížit. Podařilo se jim to hned v 61. minutě - útočná akce  Jiřího Wawrzyka  a 10:5. Za dvě minuty, po krásném uvolnění od Mikeše, dával svou druhou branku Nalewajka - 10:6. Černí byli nabuzení, ale v rozmezí 65. minuty je bílí zchladili dvěma brankami. Nejprve Ondřej Kus využil uvolnění od Háby - 11:6, aby si pak role prohodili - 12:6. V 68. minutě po samostatné akci snižoval Wróbel - 12:7. Ale jiskřičku naděje definitivně uhasil v 70. minutě Neuwirth - 13:7. Černí už rezignovali na pořádnou obranu a bílí tak mohli přidat další kousky do sítě nešťastného Tomasze Chorzempy. V 71. minutě Kus - 14:7. Za další dvě minuty opět Kus - 15:7. V 76. minutě Neuwirth - 16:7. Všechny branky se nesly ve stejném duchu - ztráta míčku (ať už v obraně, nebo v útoku), rychlé přečíslení a střela do horního růžku branky. V poslední minutě si ještě vyspravil svou bilanci Wróbel a stanovil konečný výsledek na 16:8.
Zápas tak skončil vysokým vítězstvím bílých, kterým hodně pomohl návrat Neuwirtha po letní pauze. Také jeho kumpáni z ostravského týmu se k vítězství značně přičinili (zejména v útočné fázi). Absolutně perfektní zápas odehrál Kus, který využil dopingu ve formě udělané státnice a vyšvihl se tak do čela kanadského bodování našeho týmu.