5.10.2012 - Florbal Stonava - Neuwirth Ostrava 10:8 (4:1, 5:2, 1:2, 0:3)

Našim soupeřem byl tým Ostravy, složený z kamarádů našeho člena Tomáše Neuwirtha. Jelikož nemají svého brankáře, půjčili jsme jim Tomasze Chorzempu
Do zápasu jsme vstoupili dobře. Už ve 4. minutě otevřel skóre Filip Junga, který zužitkoval přihrávku Adama Nalewajky. Jenže vedení jsme si dlouho neužili. Ještě v téže minutě soupeř srovnal. V 9. minutě vrátil vedení na naši stranu opět Junga, kterému nahrával Pavel Blus - 2:1. V 11. minutě Junga chytrým lobem překonal brankáře a dovršil tak hattrick - 3:1. Další branku přidal BlusJunga tentokrát asistoval - 4:1.
Do druhé čtvrtiny jsme nevstoupili dobře. Hned po dvou minutách hosté snížili na 4:2 a o tři minuty později už byl rozdíl jen jednobrankový - 4:3. Klid na naše florbalky vrátili obránci. Nalewajka podržel míček na půli, Michal Kozieł, který v tomto utkání nastoupil netradičně v obraně, si dobrým naběhnutím za obranu vynutil přihrávku a sám před brankářem zavěsil - 5:3. Ve 33. minutě nám vrátil tříbrankové vedení po samostatné akci Marek Wróbel - 6:3. Hosté v tu dobu zcela vyklidili pole, čehož jsme náležitě využili. Hned vzápětí totiž Michalec nahrával Blusovi, který svou druhou brankou v zápase zvýšil na 7:3. To ale nebylo vše. Za další minutu Blus nahrával a Junga pokračoval ve svém střeleckém koncertu - 8:3. Když ve 37. minutě dal Junga svůj pátý gól, zdálo se, že se zápas dohraje v poklidu.
Začátek třetí čtvrtiny jsme však opět zaspali. Už po 32 vteřinách hry nás hosté potrestali za nedůslednost v obraně - 9:4. To nás probudilo a začali jsme hrát zodpovědněji. Branky na naší straně sice nepřibývaly, ale ani hosté se neprosadili. Změnil to až v 55. minutě Junga, který svou šestou brankou završil druhý hattrick v zápase - 10:4. Do konce třetiny hosté stačili ještě korigovat výsledek na 10:5.
Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s tím, že si výsledek pohlídáme a budeme hrát na jistotu. Jenže hned první střídání znamenalo gól v naší síti - 10:6. Hosty to nabudilo, začali hrát více agresivně, bylo jich plné hřiště. Nám se naopak nedařilo držet míček a pořádně si nahrát, hráli jsme zbrkle a tak přišel zasloužený trest v podobě branky na 10:7. Zápas tak byl znovu otevřený. Naštěstí máme v bráně Daniela Fukalu, který nás v klíčových momentech podržel. Hosté sice slavili ještě jeden úspěch, ale jelikož do konce zbývalo posledních sto sekund, zápas jsme dotáhli do vítězného konce.
Připsali jsme si teprve třetí vítězství v tomto roce. Je o to cennější, že s týmem z Ostravy jsme dosud nevyhráli (2 prohry). Teď je před námi II. Stonava Cup, na který jsme se tímto vítězstvím dobře naladili. Pokud udržíme koncentraci po celý zápas, úspěch nás zaručeně nemine.