3.5.2013 - Bílý tým - Černý tým 8:10 (2:1, 5:1, 1:4, 0:4)

V pátek jsme zaznamenali dalšího novice. Za bílé nastoupil Dominik Hubl, dorostenec z Eagles Orlová. Černé vyztužil Roman Miczka, který se objevil po delší době.

První branku vstřelili bílí. Ondřej Kus nahrál Michalu Koziełovi a ten otevřel skóre již ve 2. minutě. Srovnání přišlo v 10. minutě. Po akci Filipa Jungy se prosadil Miczka. Minutu před koncem čtvrtiny Stanislav Michalec napálil míček do brány a bílí vedli.

Druhá čtvrtina patřila po zásluze bílým. Nejprve ve 24. minutě Radomír Byrtus z první nádherně zvýšil na 3:1. Následně se prosadil mladík Hubl - 4:1. Černí snížili ve 28. minutě zásluhou Marka Wróbla, jenže mladý Hubl byl při chuti. Nejprve chytře uvolnil Kozieła, který záběhem za obranu měl snadnou pozici ke skórování, pak skóroval dvakrát sám. Dovršením hattricku zvýšil na 7:2.

Pokud chtěli černí z výsledku něco udělat, museli začít hrát o 100% lépe. A to začali praktikovat hned od začátku třetí čtvrtiny. Miczka dvěma góly snížil na 7:4 a nátlakovou dvouminutovku zakončil sólem Adam Nalewajka - 7:5. Bílí se otřepali z této smrště a zabojovali. Výsledkem byla branka Hubla, který využil dobré práce Kozieła v napadání - 8:5. Černí ještě dokázali snížit. V 60. minutě opět skóroval Miczka.

Černí vycítili šanci a snažili se přidat další branky. V 65. minutě skóroval Jiří Wawrzyk po akci Miczky. V 68. a 71. minutě už Miczka pálil sám. Výsledkem bylo vedení černých 8:9. Snaha bílých o srovnání končila na Tomaszi Chorzempovi, který s ubíhajícím časem předváděl čím dál lepší zákroky. Když v 74. minutě skóroval Junga, bylo rozhodnuto.

Černí po bídném začátku dokázali otočit vývoj ve skóre a to díky dvěma faktorům: přesné mušce Romana Miczky a zákrokům Tomasze Chorzempy, který dal svým spoluhráčům šanci na obrat.