22.3.2013 - Bílý tým - Černý tým 9:9 (5:2, 1:3, 2:2, 1:2)

Účast na dalším utkání mezi bílými a černými byla větší. K již tradičním posilám Martinovi Byrtusovi a Marku Dovicovi přibyl po dlouhé době Marian Szczepański a také nový hráč Marek Vašenda. Jistě nepřekvapí, že hrává za Butchers Horní Suchá. Zajímavější je, že to byl jubilejní stý hráč, který od roku 2010 nastoupil v našich zápasech ve sportovní hale ve Stonavě.

Zápas začal ve svižném tempu. První branku dali bílí. Přesný pas brankáře Daniela Fukaly zužitkoval Tomáš Neuwirth. Černé to rozhodilo a bílí přidali další zářez zásluhou Stanislava Michalce. V 10. minutě Michal Gąsior zvyšoval na 3:0 a s černými to vypadalo špatně. Jenže za dvě minuty už to bylo jen o branku. Marek Dovica nejprve doklepl střelu Adama Nalewajky, poté si oba borci spolupráci zopakovali - 3:2. Černí se pak opět uložili k zimnímu spánku a bílí po pěkných akcích zvýšili na 5:2.

Černým pomohla rychlá branka Marka Kožusznika na začátku druhé čtvrtiny. Dostali pak bílé pod tlak a vytěžili z toho snížení z hole Vašendy - 5:4. Ve 35. minutě Dovica dovršením hattricku dokonce srovnal, jenže o minutu později bílí opět vedli po gólu Radomíra Byrtuse - 6:5.

Úvod třetí čtvrtiny obstarala vyrovnávací branka Adama Gabzdyla. Bílí však bojovali dál a ve 47. minutě už vedli 8:6 po brankách Gąsiora a Neuwirtha. Ve 49. minutě Marek Kožusznik překvapil Fukalu nahozením z poloviny hřiště. Zdá se jednalo o dozvuky nepodařeného nedělního utkání nebo počínající ústup ze slávy zřejmě brzy uvidíme.

V poslední čtvrtině se černí logicky museli tlačit do útoku a z protiútoků hrozili bílí. Branku se ale podařilo dát černým. V 68. minutě Nalewajka křížnou přihrávkou oslovil Kožusznika, který tak mohl slavit hattrick a srovnání stavu. V 72. minutě doslova daroval gól bílým Marian Szczepański, který rozehrál zpoza vlastní brány přímo na Gąsiora, který z metru trefil odkrytou bránu - 9:8. Tato branka mohla být rozhodující, ale černým se ještě podařilo srovnat zásluhou Kožusznika.

Zápas skončil po dramatickém průběhu remízou. Nechyběla agresivita v osobních soubojích ani tvrdé střety hokejek, padaly však i hezké góly po krásných akcích. Těší nás stý nastoupivší hráč, od kterého si slibujeme nějaký tekutý příspěvek :o)