22.2.2013 - Bílý tým - Černý tým 9:5 (2:1, 3:1, 2:1, 2:2)

Z důvodu menší účasti jsme opět pozvali Martina Byrtuse, který hrál za černé.

Počátek utkání se nesl v duchu pozorných obran. První chybu vyrobili bílí. Stanislav Michalec se za bránou nechal obrat o míček od Filipa Jungy, který si vyběhl a přesně zamířil - 0:1. Bílí srovnali ve 13. minutě. Radomír Byrtus v rohu nevěděl co s míčkem, napálil ho o mantinel. Míček se obloučkem vznesl před bránu, kde si obránci s brankářem dávali tak dlouho přednost, až ho Michal Gąsior doklepl do brány. V 16. minutě bílí otočili skóre. Pavel Blus nahodil míček zpoza brány tak šikovně, že si ho brankář Tomasz Chorzempa srazil do brány - 2:1.

Do druhé čtvrtiny vstoupili lépe bílí. Už ve 22. minutě, po pěkné přihrávce Bluse, skóroval střelou z první Richard Wagner. Ve 25. minutě černí špatně střídali. Vojtěch Feber nahrával míček na Martina Byrtuse, který zrovna mířil na střídačku. Jelikož za něho už nastoupil hráč, nemohl hrát. Míčku se tak zmocnil Gąsior, který využil toho, že černí přestali hrát a napálil míček do odkryté brány. Neuběhla ani minuta a nabuzený Gąsior pěkně uvolnil Radomíra Byrtuse a bylo to 5:1. Černí pak začali hrát zodpovědněji a přidali na důrazu. Odměnou jim byla branka ve 30. minutě. Adam Nalewajka vystihl špatnou rozehrávku bílých a zpoza obránce trefil volné místečko mezi nohama brankáře - 5:2.

Černé neopustila bojovnost ani po přestávce. Ve 42. minutě dotlačil míček za záda Daniela Fukaly Marek Kožusznik - 5:3. Jenže o tři minuty později bílí opět odskočili o tři branky. Blus míček dobře netrefil, ten se však vysokým obloučkem dostal za Chorzempova záda - 6:3. 47. minuta přinesla další branku bílých. Michal Kozieł v rychlém protiútoku podržel míček a v pravou chvíli nahrál na Michalce, který nikým nebráněn zvýšil na 7:3.

Černí chtěli zápas zdramatizovat, zvýšili ještě důraz, ale z další branky se radovali bílí. V 65. minutě Gąsior nepříliš prudkou střelou ze střední vzdálenosti překvapil Chorzempu - 8:3. V 69. minutě předvedl dobré napadání Nalewajka, který po zisku míčku z otočky nahrával před bránu. Jeho nepřesný pas si k překvapení všech srazil Fukala do brány - 8:4. Jiskřičku naděje pak ještě vykřesal v 75. minutě Adam Gabzdyl, který zužitkoval pas Kožusznika - 8:5. Poslední slovo však měli bílí. Konkrétně Kozieł, který zakončil akci Gąsiora - 9:5.

Bílí opět ukázali, jak se má proměňovat šance. Pomohlo jim i štěstí, ale to přeje připraveným. Černí si za svou bojovnost zasloužili více branek, ale to by nesměl chytat Daniel Fukala.