21.6.2014 - Orlovská Urna - Florbal Stonava - Orlovští ležáci-veteráni 3:1 (2:1, 1:0)

Třetí zápis si vzal na starost Martin Wróbel.

S dvěma porážkami a nulovým bodovým ziskem jsme nastupovali ke klíčovému zápasu proti Orlovským ležákům. Zatímco v prvním a druhém utkání jsme se pod tlakem soupeře stáhli do obranné ulity a do značné míry nechali soupeře diktovat tempo hry, ve třetím utkání jsme od začátku převzali iniciativu.

Bylo jasné, že pokud chceme uspět, nestačí pouze pasivně čekat na soupeřův první krok. S touto myšlenkou jsme se od začátku šlápli na plyn a zatlačili soupeře na jeho obranné polovině. Aktivní pojetí z naší strany přineslo ovoce již v 7. minutě, soupeř zaváhal v obraně a po hrubce v rozehrávce se přesně trefil Loki. Klid na naše hokejky přinesl znovu Loki, který po hezké Pavlově přihrávce potáhl míček a překonal soupeřova brankáře. S dvougólovým náskokem v kapse jsme trochu polevili a Ležáci ještě před přestávkou snížili na rozdíl jediného gólu, díky přečíslení 2 na 1. Ve druhé polovině to bylo trochu nervózní z obou stran. Ubránili jsme dvě soupeřovy přesilovky. Ležáci měli několik šancí, ale Dano nás v brance podržel. Tři minuty před koncem přidal gólovou pojistku Jura, který zavěsil pod víko po hezké kombinační akci s Pavlem Klegou. V závěru jsme ještě ubránili soupeřovu power-play a zpečetili naše první vítězství v turnaji.