2.11.2012 - Bílý tým - Černý tým 14:7 (6:0, 3:4, 4:3, 1:0)

První zápas po II. Stonava Cupu se vykazoval vysokou účastí. Černí nastoupili v téměř plné sestavě. Bílým chybělo pár hráčů, ale přišli dva hráči, kteří v tomto roce byli poprvé. Michal Gąsior už u nás pár zápasů odehrál, Marek Kožusznik (jinak další člen Butchers Horní Suchá) nastoupil vůbec poprvé.
Černí začali zápas katastrofálně. Za čtyři minuty dostali tři branky po chybách v obraně. Nejprve Michal Kozieł našel zcela volného Stanislava Michalce - 1:0. Pak Kozieł pro změnu nahrával Ondřejovi Kusovi - 2:0. Třetí zásah měl na svědomí zase Michalec, který dorážel do prázdné nezištnou přihrávku Michala Gąsiora - 3:0. Černí se pak trochu oklepali, ale bílí si pořád dělali v jejich obraně, co chtěli. Další chybu obrany využil v 13. minutě Kus - 4:0. 17. minuta - Gąsior nahrává Kusovi, který dovršuje hattrick - 5:0. To ještě nebylo vše. Deset sekund před koncem čtvrtiny Martin Mikeš nahrával na křídlo Gąsiorovi, který krásnou střelou zvýšil na 6:0. Při současné formě brankáře bílých Daniela Fukaly byl zápas téměř rozhodnut.
Ve druhé čtvrtině černí začali hrát trochu více pozorně v obraně (ale jen trochu). Jenže v 25. minutě padl další gól do jejich brány. Po akci Marka Kožusznika skóroval opět Gąsior - 7:0. V 27. minutě zaznamenali černí svoji první branku. Filip Junga individuální akcí překonal Fukalu - 7:1. Za dvě minuty zase úřadoval Kožusznik. Tentokrát adresátem jeho přihrávky byl Mikeš, který tvrdou ránou prostřelil Tomasze Chorzempu - 8:1. 33. minuta a další individuální akce černých, tentokrát se prosadil Andrzej Wałoszek - 8:2. Za minutu svým čtvrtým gólem zvýšil znovu na rozdíl 7 branek Kus po přihrávce Mikeše - 9:2. Černí se nenechali a za třicet sekund zase snížili. Radomír Byrtus ideálně našel Marka Wróbla (9:3) a o minutku později Byrtus už sám skóroval po nahrávce Jiřího Wawrzyka - 9:4.
Pokud černí chtěli pomýšlet ještě na zdramatizování zápasu, museli by zabrat. Jenže tři minuty po přestávce Mikeš zužitkoval přihrávku Pavla Bluse a bylo to 10:4. V 45. minutě Junga našel volného Byrtuse a černí snížili - 10:5. V 48. minutě zase úřadoval Kožusznik. Jeho přihrávku využil k dovršení hattricku Gąsior - 11:5. V 52. minutě znovu zaklapala spolupráce BluseMikešem - 12:5. Za minutu snížil Byrtus po přihrávce Jungy - 12:6. A za další minutu Junga nahrával pro změnu Wałoszkovi - 12:7. Třetinu završil svým čtvrtým gólem Gąsior, nahrával Michalec - 13:7.
V poslední části padla už jen jedna branka (hrálo se jen 15 minut). V 66. minutě svůj dobrý výkon korunoval gólem Kožusznik (nahrával Mikeš) - 14:7.
Bílí v tomto zápase ukázali, jak má vypadat využívání chyb v obraně soupeře. Černí zase obranný chaos. Vypadalo to, jako by se oba soupeři domluvili na procvičování herních situací. Jenže to tak nebylo. Ke kombinační hře bílých přispěla hlavně dvojka Gąsior-Kožusznik. Ke cti černých patří, že zápas neodpískali a snažili se ještě s výsledkem něco udělat. Příště se musí ale více soustředit na obranu.