19.5.2013 - Florbal Stonava - Orlovští ležáci 8:8 (2:1, 3:2, 1:2, 2:3)

Náš třetí letošní přátelák jsme odehráli opět proti Orlovským ležákům. Tentokrát jsme postrádali tři ofenzivní esa a o gólový příspěvek jsme měli trochu obavy. I soupeř se na nás po minulé prohře připravil lépe.

Zápas jsme začali smolně. Hned první útok Orlovanů skončil gólem. Nepříliš prudká střela zaplula k tyčce. Srovnali jsme ve 3. minutě. Marek Wróbel potáhnul akci za bránu, našel Marka Kožusznika, který se neunáhlil a zavěsil. Druhou branku jsme přidali ve 13. minutě. Akci založil opět Wróbel, který od mantinelu nahrál číhajícímu Adamu Gabzdylovi, jehož střela z první si našla cestu do brány - 2:1.

Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili výborně. Daniel Fukala ihned po zákroku rozehrál na Wróbla, který svůj samostatný únik zakončil blafákem - 3:1. Ve 26. minutě bylo ještě lépe. Gabzdyl nahrál před bránu, kde pohotově vystřelil Kožusznik. Gólman hostů míček ve výstroji neudržel a ten zůstal nepokrytý před brankovou čárou, kde si ho našel Nalewajka - 4:1. Pak přišlo snížení Orlové. Ve 31. minutě jejich útočník trefil míček ze vzduchu a ten i s Blusovou tečí proplachtil nad ležícím Fukalou. Ještě ve stejné minutě však přišla špatná rozehrávka Orlové, kterou vystihl Martin Mikeš, a bylo to 5:2. Ve 33. minutě Orlované opět snížili. Přečíslení 3 na 2 zakončili střelou na bližší tyč - 5:3.

Třetí čtvrtina se hrála dlouho bez branek. Prosadili se až v 53. minutě hosté. V 58. minutě jsme si vzali dvoubrankové vedení zpět. Ondřej Kus za bránou vybojoval míček, posunul ho Mikešovi, který sám před bránou zvýšil na 6:4. Bohužel naše nedůslednost přinesla ještě snížení. Poté, co jsme propadli v útoku, zvládli hosté přečíslení 3 na 1. Bylo to varování, ze kterého jsme se bohužel nepoučili.

Orlová hrozila více a více. Výsledkem byla branka v 67. minutě, kdy nás hosté zatlačili do obrany. My jsme dlouho nemohli vyhodit míček a nakonec jsme inkasovali - 6:6. Další branka padla po chybě Nalewajky. Ten neustál souboj u mantinelu a následné přečíslení Orlová potrestala. Hned na to hosté znovu zatlačili a dali další branku. Rázem vedli 6:8. Měli jsme 10 minut na to, abychom ještě něco vymysleli. Přidali jsme na důrazu a bylo to hned poznat, i když branka přišla až v 75. minutě. Wróbel střílel do ohně před bránu, kde předvedl důraz Kožusznik - 7:8. A byl to znova Kožusznik, kdo v 79. minutě vyrovnal. Jeho střela z dálky se překvapivě ujala.

Zápas se vedl v podivných sinusoidách. Nejprve jsme hráli dobře, dávali jsme branky a zodpovědně bránili. Pak iniciativu převzal soupeř, k čemuž mu pomohla i naší střelecká pauza a kolaps obranné činnosti. Naštěstí jsme ještě dokázali zabojovat a vyrovnat, což je povzbuzení do dalších bojů v HFL.