19.4.2013 - Bílý tým - Černý tým 10:13 (1:2, 3:1, 4:4, 2:6)

Na další z utkání mezi bílými a černými přišlo více hráčů. Nováčkem a již 102. hráčem, který se zúčastnil našich pátečních florbalů, byl Filip Cihlář, jinak člen Eagles Orlová. Černý tým vyztužil Marek Dovica. Tradičním účastníkem se stává Stanislav Filip, který se ale opět nedostal k pískání. Třeba příště.

Do utkání vstoupili lépe černí, kteří už ve 2. minutě skórovali zásluhou Filipa Jungy. V 7. minutě zvýšil na 0:2 Marek Kožusznik. Bílí se dočkali ve 12. minutě díky kurióznímu gólu Radomíra Byrtuse. Nahození Richarda Wagnera tečoval prsy do brány - 1:2.

Bílí srovnali hned v úvodu druhé čtvrtiny. Střelu Standy Filipa nezachytil Dalibor Tůma, který nastoupil v bráně černých místo absentujícího Tomasze Chorzempy. Ve 31. minutě šli bílí do vedení, autorem branky byl Michal Gąsior. Černým přinesl srovnání Marek Wróbel (ve 36. minutě), ale o minutu později Gąsior strhl vedení na stranu bílých.

Třetí čtvrtina přinesla hodně branek. Ve 42. minutě Tůma nedokázal zkrotit střelu Wagnera , kterému nahrával Daniel Fukala, a bílí vedli o dvě branky - 5:3. Jenže černí dokázali rychle srovnat, v rozmezí třiceti sekund skórovali Dovica a Wróbel. Bílým se tento stav nelíbil a dvoubrankové vedení si vzali zpět. Zasloužili se o to Byrtus a Kozieł (51. minuta - 7:5). Černé Déjà vu dvojice Dovica-Wróbel však znamenalo nerozhodný stav 7:7. Lepší výchozí pozici do poslední čtvrtiny si nakonec zajistili bílí. Díru v obraně černých zaplnil skórující Stanislav Michalec.

Gólové hody pokračovaly i ve čtvrté části. V 63. minutě srovnal Jiří Wawrzyk na 8:8, jenže bílí, jak už v tomto zápase bylo zvykem, získali dvoubrankové vedení zpět. Nejprve se v 65. minutě trefil Gąsior a pak v 66. minutě Kozieł (10:8). Černí opět dokázali srovnat. Adam Gabzdyl snížil v 68. minutě a Wawrzyk dál desátý gól v 71. minutě. Zápas tak byl pořád otevřený. V 75. minutě Filip Junga poslal černé do vedení, a když své branky přidali i GabzdylWróblem, mohli černí slavit druhou výhru v řadě.