17.3.2013 - Florbal Stonava - Sokol Petřvald 10:5 (3:4, 2:0, 5:1)

Po třech měsících jsme konečně odehráli další zápas. Do naší haly přijel tradiční soupeř z Petřvaldu. V rámci možností jsme nastoupili v nejsilnější sestavě.

Úvod zápasu patřil nám. Ve 4. minutě Ondřej Kus rozehrál z rohu na střed před bránu, kde číhal Pavel Blus a vedli jsme 1:0. Jenže v 6. minutě přišla slabá chvilka na tradiční oporu Daniela Fukalu. Útok hostů byl zakončen slabou střelou, která domácímu gólmanovi proklouzla pod nohou. Po následném buly se jako první zmocnil míčku hostující hráč, který na nic nečekal a ze stejného místa vyslal na naši branku identickou, pro Fuckalu dnes zřejmě nechytatelnou, střelu. Sokol Petřvald tak rychle otočil skóre. Naštěstí jsme v zápětí vyrovnali. Filip Junga vystihl špatnou rozehrávku hostí a zavěsil (7. minuta - 2:2). Brankostroj pokračoval. V 8. minutě podnikl Petřvald rychlý protiútok. Útočník si zaběhl za obranu a po blafáku dál třetí branku hostí. Dokázali jsme však srovnat. A znovu u toho byl Junga. V 11. minutě se opakovala situace, ze které vstřelil už svou první branku - vystižená rozehrávka a přesná střela na druhou tyčku - 3:3. Jenže hosté příkladně bojovali a dočkali se dalšího úspěchu. V 15. minutě využili nepozornosti naši obrany a po rychlé kombinaci uzavřeli účet třetiny na 3:4.

Úvod druhé části nám vyšel skvěle. Po 27 sekundách jsme srovnali stav na 4:4. Radomír Byrtus z rohu našel volného Jungu, který technickou střelou završil svůj hattrick. Ve 27. minutě se Michal Gąsior „mezi kruhy“ uvolnil a blafákem zařídil naše vedení. Ve zbytku třetiny branka nepadla, což neznamenalo, že nebyly šance. Hlavně Stanislav Michalec mohl skóre navýšit, ale ve všech případech přestřelil. Daniel Fukala po nepříliš vydařené první třetině zavřel bránu, což nám dalo klid na otočení skóre. Jeho okamžik „slávy“ však měl znovu přijít.

Třetí třetinu jsme začali opět na jedničku. Už po 50 vteřinách se konečně trefil Michalec a zvýšil na 6:4. O dvě minuty později Gąsior přebral na půli přihrávku Adama Nalewajky, objel bránu a díky dobré práci Koziela před brankou měl dostatek místa ke skórování - 7:4. Ve 48. minutě Adam Gabzdyl nahodil míček od půlicí čáry na bránu a všudybyl Blus napálil míček za zkoprnělého gólmana Petřvaldu. Branka na 8:4 definitivně odrazila odpor hostí, i když stačili ještě snížit. V 50. minutě zakončili útok lehkou střelou, kterou Fukala neudržel a míček skončil k údivu všech v bráně. Další průběh jsme však měli pod kontrolou. V 59. minutě ještě Nalewajka vybídl milimetrovou přihrávkou ke skórování Kuse a 17 sekund před koncem jsme přidali i magickou desítku. Důraz v napadání dvojice Gąsior-Byrtus slavil úspěch a druhý jmenovaný překonal hostujicího brankáře podesáté.

Rok 2013 jsme začali vítězstvím. Prověřili jsme si, že naše forma je lepší, než v loňském roce. Obrana pracovala spolehlivě, útok byl agresivní a důrazný. První prověrka tak dopadla dobře. Musíme však pamatovat na správnou předzápasovou přípravu, která je nezbytná k podání stoprocentního výkonu.