12.4.2013 - Bílý tým - Černý tým 9:10 (2:0, 2:6, 2:2, 3:2)

Na dnešním utkání byla mizerná účast. Jen třináct hráčů do pole už dlouho nepamatujeme. Černým chyběl stabilní gólman, takže do jejich branky zakleknul Pavel Blus. Bílým naopak při neúčasti několika stabilních opor vypomohla dvojice Nalewajka-Mikeš.

První čtvrtina byla ve znamení brankářů. Fukala gól nepustil, Blus inkasoval jen dvakrát. Nejprve ho překonal v 16. minutě Radomír Byrtus a v poslední minutě čtvrtiny Michal Kozieł - 2:0.

Bílí, namlsaní vedením, zaspali úvod druhé čtvrtiny. Dvojice Marek Kožusznik-Filip Junga zařídila do tří minut srovnání skóre. Bílí se sice ve 27. minutě zásluhou Byrtuse dostali znovu do vedení, hned na to však zaúřadovala jiná dvojice černých - Adam Gabzdyl-Jiří Wawrzyk a černí rázem vedli 3:4. Ve 37. minutě nejprve zvýšil náskok černých Kožusznik, pro kterého to byla třetí branka večera, jenže poté snížil Martin Mikeš - 4:5. Poslední slovo měl Junga, který důrazem vybojoval míček a zavěsil - 4:6.

Do třetí čtvrtiny vstoupili lépe černí. Ve 43. minutě Junga zvýšil na 4:7. Bílí se prosadili v 53. minutě. Michal Gąsior nejprve zužitkoval přihrávku Byrtuse a dvě minuty na to i přihrávku od Mikeše - 6:7. Bílí byli rázem na koni a usilovali o srovnání. Jenže rychlý protiútok, který zakončil po krásné přihrávce Vojtěcha Febera opět Junga, jejich snahu zhatil - 6:8.

Naděje bílých na srovnání definitivně pohřbilo období mezi 65. a 66. minutou. Nejprve Gabzdyl a po něm Junga potrestali okna v obraně bílých. Stav 6:10 se zdál neřešitelný, jenže bílí se ještě nevzdali. V 77. minutě nastartoval Kozieł velký tlak bílých, který v 78. minutě vyústil v branku Mikeše. Když v poslední minutě snížil Adam Nalewajka na 9:10, měli bílí ještě 40 sekund na srovnání. Svou šanci během power play však neproměnili a museli skousnout hořkost porážky.

Bílí doplatili na nízkou účast svých hráčů i kvalitní výkon Pavla St. Louis Bluse v bráně černých. Černí naopak využili absence některých hráčů a svůj výkon postavili na technicky vyspělé hře, která slavila úspěch.