10.5.2013 - Bílý tým - Černý tým 13:11 (4:3, 1:3, 4:2, 4:3)

S novými hráči se roztrhl pytel a ani tento pátek nebyl výjimkou. Tentokrát jsme uvítali dva hráče Byrtus Boys - Dominika Andrušku a brankáře Jakuba Kotucze. Letos podruhé se objevil i Jerzy Gąsior.

První branku dali bílí po rozehrávce trestného hodu. Autorem byl Jerzy Gąsior. Černí se rozjížděli pomaleji. Branky se dočkali až ve 13. minutě. Filip Junga po samostatné akci zavěsil. Viditelně se mu to zalíbilo, protože během následujících 2 minut přidal další dvě. Hattrick za tři minuty to už je slušný počin, hodný Alexandra Ovečkina. Rázem to bylo 1:3. Bílé to ale nemohlo položit. Snížili hned v zápětí. Nahrávku Michala Kozieła tečoval obránce mimo dosah brankáře, míček se dostal k volnému Ondřeji Kusovi a ten už věděl co s ním. Neuběhla ani minuta a oba borci si role vyměnili. Kozieł nádherně vymetl růžek branky a bylo srovnáno (3:3). To ale nebylo vše. Michal Gąsior chytře vystřelil mezi nohy Jungy a brankář Tomasz Chorzempa neměl nárok - 4:3.

Drama pokračovalo i ve druhé části. Ve 25. minutě Junga po individuální akci srovnal. Ve 31. minutě už zase vedli černí. Marek Kožusznik dorazil do brány odraženou střelu Marka Dovicy - 4:5. Ve 36. minutě Pavel Blus ukázal důraz před bránou a srovnal na 5:5. O minutu později si černí vzali vedení zpět. Dovica zakončil akci Kožusznika - 5:6.

Třetí čtvrtina se nesla ve stejném, útočném duchu. Po dvou minutách srovnal M. Gąsior, který se prosadil před bránou. Černé dostal naposledy do vedení Dovica. Pak Blus a sváteční střelec Dalibor Tůma obrátili skóre ve prospěch bílých - 8:7. Za černé ještě dokázal srovnat Dominik Andruška dalekonosnou střelou, ale hned v zápětí Kozieł nastřelil Vojtěch Febera, který si srazil míček do brány - 9:8.

Poslední část slibovala drama. Bílí ji chtěli rozhodnout pro sebe a po brankách bratrské dvojice Gąsiorů vedli už 11:8 (68. minuta). Pak sice Junga snížil, ale proměněný samostatný únik Kuse znamenal vítězný gól - 74. minuta a 12:9. Černí ještě zabojovali a dvěma brankami Dovicy snížili na rozdíl jediné branky (12:11), sahali dokonce po vyrovnání, ale poslední brejk bílých zakončil J. Gąsior a uzavřel tím páteční přestřelku.

Krásné útočné utkání se muselo líbit. Obráncům černých se sice moc nevedlo (hlavně v rozehrávce), ale bojovností svých útočníků a zákroky Tomasze Chorzempy měli po celý zápas šanci na páté vítězství v řadě. Bílí příkladně bojovali v obraně a jejich útok důsledně trestal soupeřovy chyby. Zaslouženě tak ukončili sérii čtyř proher. Dobrým výkonem se uvedl i Jakub Kotucz.