1.3.2013 - Bílý tým - Černý tým 7:11 (1:2, 3:3, 1:4, 2:2)

První březnový den jsme hráli v plné síle. Naše stálé členy nahradili dva jednorázoví hráči (Martin Byrtus a Marek Dovica). Zápasu předcházel půlhodinový trénink.

Zápas otevřela branka Martina Mikeše, který z první trefil přihrávku o mantinel Marka Kožusznika. Bílí srovnali ve 12. minutě díky akci Tomáše Neuwirtha. Ten zpoza brány našel Michala Gąsiora, který sám před bránou neměl problém zakončit. Třetinu nakonec vyhráli černí díky druhé (a šťastné) trefě Mikeše. Ten vystřelil od mantinelu a obránce Michal Kozieł si srazil balónek do brány - 1:2.

Druhou čtvrtinu opět otevřela branka černých. Marek Wróbel po průniku uvolnil prudkou přihrávkou Kožusznika, který ze vzduchu poslal míček do brány - 1:3. O minutu později bílí snížili. Neuwirth přesně přihrával před bránu, kde dobíhající Stanislav Michalec tečoval míček, který skončil v bráně - 2:3. Další minuta - další branka. Mikeš nahrával a Wróbel ze vzduchu trefil přesně - 2:4. Ve 30. minutě Filip Junga našel křížnou přihrávkou Martina Byrtuse, který příklepem z první zvýšil na 2:5. Bílí kontrovali ve 34. minutě. Po pěkné kombinaci skóroval Ondřej Kus - 3:5. O minutu později vystřelil z dálky Kozieł a Chorzempa nedokázal zasáhnout - 4:5.

Tradice tohoto zápasu byla dodržena. Třetí třetinu opět otevřela branka černých. Wróbel obkroužil bránu a když netrefil, obstaral brankovou dorážku Dovica - 4:6. Ve 47. minutě Martin Byrtus získal míček, obehrál obránce, položil si brankáře a zvýšil na 4:7. Další branka padla v 56. minutě. Kožusznik vystihl špatnou rozehrávku bílých, prokličkoval se na střed a prostřelil Daniela Fukalu po osmé. Následné buly vyhrál Dovica, který předvedl svůj pověstný tah na bránu a přidal další branku - 4:9. Nepovedenou čtvrtinu bílých zmírnil Richard Wagner, kterého našel před bránou Michalec - 5:9.

Mohla poslední čtvrtina začít jinak? V 63. minutě napřáhl Junga. Jeho střelu tečoval před bránou stínící Adam Nalewajka a černí se tak mohli radovat z magické desítky (po druhé v tomto roce). Bílí ještě nesložili zbraně a vysílali útok za útokem. Černí se více bránili, než útočili. V 69. minutě snížil Radomír Byrtus a o minutu později Kus a rázem to bylo 7:10. Deset minut před koncem nebylo ještě rozhodnuto. Bílí se dál snažili, ale Chorzempa dnes předváděl parádní zákroky. Černí tak trestali. V 76. minutě se trefil Kožusznik a uzavřel skóre na 7:11.

Po dlouhé době přišel plný počet hráčů, díky čemuž měl zápas slušné tempo. K dobrému výkonů obou družstev určitě přispěl i předzápasový trénink.